top of page

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA KONSULTACJĘ?

dziubas_The_dog_lies_on_the_books_agfa_vista_400_photo_401e2aa4-df51-41e7-a9df-ffcadbb5156

Spotkanie w domu

Na konsultację stacjonarną przyjeżdżam do miejsca zamieszkania psa. Spotkanie nie odbywa się w parku, tylko w domu i trwa ok 2,5 godziny, więc przyda się miejsce siedzące. Niczego nie należy szykować na moją wizytę i zmieniać, ponieważ zatajenie rzeczywistych warunków, może skutkować niewłaściwą diagnozą. Ja nie biję i nie krzyczę ;) 

Pies nie powinien być głodny i spragniony. Najlepiej jeśli wyjdzie przed spotkaniem na krótki spacer na toaletę. Proszę pamiętać o aktualnym szczepieniu przeciw wściekliźnie, a w przypadku agresywnych zachowań w stosunku do ludzi, należy posiadać kaganiec, ewentualnie zachować warunki bezpieczeństwa poprzez smycz względnie izolowanie. Możliwe, że w przypadku agresora poproszę o początek spotkania na zewnątrz, tak żebym zapoznał się z nim na neutralnym terenie. 5 minut spaceru i pójdziemy do domu. Proszę mieć na uwadze, że uwierzę w Twoje słowa, jeśli pies jest agresywny. Nie musi się na mnie rzucić. 
Mile widziane jest, jeśli opiekun psa, przygotuje nagranie video, na którym widać jego problematyczne zachowanie, jednak nie zawsze jest to konieczne. 

W przypadku psa nadpobudliwego, dobrze jest zaopatrzyć się na konsultację w jakiś fajny gryzak, w razie gdyby pies zbyt mocno przeszkadzał nam w rozmowie.
Na spotkaniu przeprowadzam wywiad, dużo pytam o psa,  diagnozuję problem i szukam przyczyny zachowania. Typowym jest, że obok tego najbardziej uciążliwego problemu, wyłania się jeszcze kilka mniejszych. Bardzo ważna jest szczerość podczas wywiadu. Trudne szczegóły relacji z psem w jego przeszłości mogą być kluczowe w terapii.
 
Na koniec ustalimy czy kolejna wizyta będzie konieczna i ewentualnie kiedy. Opiekun stosuje zalecenia i utrzymuje ze mną stały kontakt online, aż do uzyskania satysfakcjonującej poprawy.

Rozliczenie za konsultację przyjmuję gotówką lub przelewem blik na nr tel. na końcu spotkania.

bottom of page