top of page

KONSULTACJA BEHAWIORALNA

Kochasz swojego psa ale jego zachowanie jest dla Ciebie kłopotliwe? Behawiorysta jest tą osobą, która może Tobie pomóc. W dzisiejszych czasach gdy żyjemy w pośpiechu pomiędzy pracą, zakupami i obowiązkami domowymi często zapominamy o potrzebach naszego psa. Staramy się wynagrodzić mu naszą nieobecność smakołykami, nowymi zabawkami i kolorowymi obróżkami lub poświęcając mu całą swoją uwagę w wolnym czasie. Niestety zdarza się, że jesteśmy rozczarowani zachowaniem naszego psa, wstydzimy się jego zachowania przed sąsiadami czy na spacerach. Chcieliśmy mieć spokojnego, grzecznego i niekłopotliwego towarzysza, a tymczasem jego zachowanie doprowadza nas do frustracji. Czasem błędnie odczytujemy sygnały wysyłane przez psy w stanach dyskomfortu czy lęku. Nie warto ignorować problematycznych zachowań i czekać, aż się utrwalą i będzie trudniej nad nimi pracować. Pamiętaj nie jesteś sam i nad wieloma problemowymi zachowaniami można popracować, by życie z psem było źródłem przyjemności a nie frustracji.

 

TERAPIA LĘK SEPARACYJNY_edited.jpg
eryrtey.jpg

 KONSULTACJA ONLINE

Konsultacja stacjonarna jest najlepszą formą przeprowadzania wywiadu behawioralnego, jednak nie zawsze jest możliwa, ze względów choćby odległości, kosztów, choroby, zbyt dużej agresji psa w miejscu zamieszkania czy pandemii itd. W takich sytuacjach oferuję konsultację online. Nie różni się ona treścią przekazu, ani czasem spotkania. Konsultacja odbywa się za pomocą kamerek internetowych.

Behawiorysta Psów Szczecin

JAK WYGLĄDA KONSULTACJA U KLIENTA?

Wstępnie należy do mnie bardzo krótko napisać jaki jest problem z psem, po czym po krótkiej rozmowie ustalimy termin spotkania. Uprzedzam dzwoniących, że nie zawsze mogę odebrać połącznia tel., lepiej więc napisać, a ja oddzwonię lub jeszcze szybciej odpiszę.

Na konsultację stacjonarną przyjeżdżam do miejsca zamieszkania psa. Spotkanie trwa ok 2,5 godziny. Jest to najlepsza forma analizy przypadku, ponieważ mogę przyjrzeć się osobiście zachowaniu psa w miejscu, w którym czuje się on zupełnie swobodnie. Niczego nie należy szykować na moją wizytę i zmieniać. Należy pamiętać o aktualnym szczepieniu przeciw wściekliźnie, a w przypadku agresywnych zachowań w stosunku do ludzi, należy posiadać kaganiec.
Mile widziane jest, jeśli opiekun psa, przygotuje nagranie video na którym widać jego problematyczne zachowanie, jednak nie zawsze jest to konieczne.
Na spotkaniu przeprowadzam wywiad, dużo pytam,  diagnozuję problem i szukam przyczyny zachowania. Standardem jest, że obok tego najbardziej uciążliwego problemu, wyłania się jeszcze kilka mniejszych. Bardzo ważna jest szczerość podczas wywiadu. Trudne szczegóły relacji z psem w jego przeszłości mogą być kluczowe w terapii.
W trakcie wizyty nakreślam opiekunowi jak w ogóle wygląda życie psa, czym się kieruje, jakie ma naturalne potrzeby i kim jest dla niego opiekun. 
Czasami wprowadzenie drobnych zmian może natychmiast sprawić, że problematyczne zachowanie zniknie, a czasami będzie potrzebna dłuższa terapia. Zalecę odpowiednie ćwiczenia i szkolenie.
Na koniec ustalimy czy kolejna wizyta będzie konieczna i ewentualnie kiedy. Opiekun stosuje zalecenia i utrzymuje ze mną stały kontakt, aż do uzyskania satysfakcjonującej poprawy.

KOSZT KONSULTACJI

Pies z agresją do ludzi 200 zł

Drugie i kolejne* - 165 zł

Pozostałe problemy

Pierwsze spotkanie - 175 zł

Drugie i kolejne* - 145 zł

Do powyższych cen doliczany jest koszt dojazdu wg km i aktualnych cen paliwa, tam i powrót, obliczany po nawiązaniu kontaktu.

Konsultacja Online - 145 zł

Wymagane dobre łącze i kamerka do rozmowy video

Nie podejmuję się współpracy z osobami prywatnymi posiadającymi dorosłego psa z listy ras agresywnych bez pozwolenia na posiadanie psa tej rasy.

* Kolejne spotkanie które odbędzie się w odstępie ponad rocznym od poprzedniego, będzie traktowane cenowo jak pierwsze.

bottom of page