top of page

Zasady Bezpieczeństwa
podczas Spaceru Terapeutycznego

Zgłaszając się na spacer terapeutyczny, akceptujesz poniższe zasady.

  1. Żelazna zasada – Twój pies nie będzie witał się z innym psami i z ludźmi, ani nie wchodził z nimi w bliską interakcję. Tworzymy grupę która będzie przemieszczać się jako „stado” i psy mają skupić się na wędrówce, a nie na bliskim kontakcie z uczestnikami – Twój pies przyswoi taką rzeczywistość, będzie zbierał zapachy ze śladów i powietrza, zaakceptuje neutralną obecność innych psów w pobliżu.

  2. Nie prosimy i nie pytamy innych uczestników, czy możemy podejść do ich psa, przywitać się itp. . Założenie spotkania z góry tego zabrania, więc nie tworzymy niepotrzebnego zgrzytu.

  3. Pies ma być pod stałą kontrolą opiekuna, na smyczy nie dłuższej niż 3m. Smycz typu FLEXI dyskwalifikuje uczestnika, ponieważ nie daje pełnej kontroli nad psem.

  4. Szanujemy przestrzeń innych uczestników i ich psów. Psy uczestniczące mogą być agresywne lub lękliwe, nawet jeśli tego nie widać w marszu.

  5. Jedną osoba może prowadzić tylko 1 psa!

  6. Pies powinien być wypoczęty i w ogólnym dobrostanie.

  7. Opiekunem psa musi być osoba pełnoletnia, mająca siłę utrzymać własnego psa na smyczy szczególnie w przypadku gdy jest silnym i porywczym osobnikiem.

  8. Dużego i silnego psa z zachowaniami agresywnymi, który jest w stanie pociągnąć opiekuna po glebie, należy przyprowadzać w kagańcu. Jeżeli jest pewność utrzymania lub odwołania psa, może być bez kagańca.

  9. Suczki z cieczką i psy chore nie mogą uczestniczyć w spotkaniu!

  10. Każdy pies ma posiadać doczepioną żółtą wstążkę, która ma na celu informować, że nie życzymy sobie, aby ktokolwiek podchodził do naszego psa bez pozwolenia. Wstążkę może podarować Behawiorysta, nie krępować się zapytać. Jest to symbol uznawany w wielu krajach, również w Polsce.

  11. Każdy w grupie sprząta po swoim psie jeśli spacer odbywa się w miejscach publicznych (w lesie nie trzeba).

  12. Opiekun jest w 100% odpowiedzialny za swojego psa i siebie (osoba pełnoletnia).

  13. Miejsce spotkania, kierunek marszu oraz zajęcia podczas spaceru są wytyczone przez prowadzącego behawiorystę.

  14. Zabieramy ze sobą smaczki dla psa oraz wodę.

  15. 1 pies = 1 opiekun. To najlepsza równowaga w której twój pies skupi się na spacerze. Wyjątkowo, jeśli trzeba, we dwoje. Pamiętajmy, że to nie spacer rodzinny.  

  16. Powyższe mogą ulec zmianie jeśli zaleci behawiorysta prowadzący.

  17. Płatność na wstępie spotkania, gotówką lub blikiem na nr telefonu, ewentualnie przedpłata przelewem.

Jak wygląda spacer?

- Uczestnicy którzy przyjadą na spotkanie autem, jeżeli nie ma wyższej konieczności, proszę nie wypuszczać od razu psa z auta, będzie spokojniej, będzie kilka słów na wstępie, rozliczenie i możliwe rozdanie krótkofalówek ;)

- Spacer trwa 1,5 - 2 godzin, zależy od tempa i wydarzeń losowych

- Pamiętaj, że obcy pies, który usilnie chce się z tobą przywitać, to również problemowy pies i spacer ma mu pomóc oduczyć się tego.

- Spacer zaczynamy gęsiego w bezpiecznych odległościach w kierunku wyznaczonym przez organizatora. W zależności od zachowania psów, z czasem odległości będą maleć i zmieniać się  w równoległe parami (odstęp szerokości drogi) jeżeli tak zaleci organizator. Pilnujemy swojej pary.

- Nie spiesz się, szczególnie będąc na czole grupy. Proszę pamiętaj, że psy innych uczestników też czasami się zatrzymują ;)

- Oglądaj się za siebie. Jeśli za bardzo oddalisz się z psem, spacer traci właściwy sens. Uwaga również, żeby nie nachodzić na uczestnika poprzedzającego. 

- Mamy na uwadze, że będą pojawiać się inni uczestnicy ruchu, samochody, ludzie z psami, rowerzyści, konie, więc mamy oczy dookoła głowy i proszę informować się nawzajem, szczególnie gdy ktoś zbliża się za plecami.

- Jeżeli z naprzeciwka idzie ktoś z psem biegającym luzem, zatrzymujemy się, informujemy grupę i behawiora, który nakłoni do zapięcia psiaka na smycz i lecimy dalej ;)

- Nie zapomnieć przed wyjściem z domu o własnych potrzebach fizjologicznych. Na trasie spaceru nie będzie toalet

- Jeżeli organizator rozda krótkofalówki, nie nadużywamy ich, nasłuchujemy. Uważaj żeby nie zgubić, bo poniesiesz koszty.

- Pamiętaj o właściwym zapięciu psa na smyczy i odpowiednim chwycie, żeby nie było połamanych palców i ucieczek.

- Behawiorysta może podczas spaceru udzielać krótkich rad dot. psa, jednakże nie zrobi dogłębnej analizy przypadku. To nie ten moment.

- Podczas wyznaczonego postoju na trasie, odsuń się od innych psów, staraj się złagodzić emocje psa dotykiem, spokojnym tonem głosu lub serwując smaczki rzucone na ziemię z komendą Szukaj!

- Zalecam ubrać odpowiednie buty do nierównego terenu. Na komary i kleszcze dla ludziów polecam DEET 50%. Działa!

Spacer Terapeutyczny Psów.jpg
Behawiorysta.jpg

Koszt

PROMOCJA 40 zł od jednego psa

Zakaz prowadzenia przez jedną osobę dwóch psów

Dojazd

Spotkania niedziela 02 marzec

Puszcza Bukowa o 9:30, ul. Poczdamska/Cedrowa

Link do mapy z miejscem spotkania

Osów o 15:30, ul. Babiogórska/Podbórzanska

Link  do mapy z miejscem spotkania

W razie problemów dzwonić 888070801

bottom of page