top of page

Zasady Bezpieczeństwa
podczas Spaceru Terapeutycznego

Zgłaszając się na spacer terapeutyczny, akceptujesz poniższe zasady.

 1. Żelazna zasada – Twój pies nie będzie witał się z innym psami i z ludźmi, ani nie wchodził z nimi w bliską interakcję. Tworzymy grupę która będzie przemieszczać się jako „stado” i psy mają skupić się na wędrówce, a nie na bliskim kontakcie z uczestnikami – Twój pies przyswoi taką rzeczywistość, będzie zbierał zapachy ze śladów i powietrza, zaakceptuje neutralną obecność innych psów w pobliżu.

 2. Nie prosimy i nie pytamy innych uczestników, czy możemy podejść do ich psa, przywitać się itp. . Założenie spotkania z góry tego zabrania, więc nie tworzymy niepotrzebnego zgrzytu.

 3. Pies ma być pod stałą kontrolą opiekuna, na smyczy nie dłuższej niż 3m. Smycz typu FLEXI dyskwalifikuje uczestnika, ponieważ nie daje pełnej kontroli nad psem.

 4. Jedną osoba może prowadzić tylko 1 psa!

 5. Szanujemy przestrzeń innych uczestników i ich psów. Psy uczestniczące mogą być agresywne lub lękliwe, nawet jeśli tego nie widać w marszu.

 6. Pies powinien być wypoczęty i w ogólnym dobrostanie.

 7. Opiekunem psa musi być osoba pełnoletnia, mająca siłę utrzymać własnego psa na smyczy szczególnie w przypadku, gdy jest silnym i porywczym osobnikiem.

 8. Ograniczamy używanie telefonu do niezbędnego minimum. Nie idziemy ze słuchawkami w uszach. Zdarzały się wypadki, przez nieuwagę opiekuna.

 9. Dużego i silnego psa z zachowaniami agresywnymi, który jest w stanie pociągnąć opiekuna po glebie, należy przyprowadzać w kagańcu. Jeżeli jest pewność utrzymania lub odwołania psa, może być bez kagańca.

 10. Suczki z cieczką i psy chore nie mogą uczestniczyć w spotkaniu!

 11. Każdy pies ma posiadać doczepioną żółtą wstążkę, która ma na celu informować, że nie życzymy sobie, aby ktokolwiek podchodził do naszego psa bez pozwolenia. Wstążkę może podarować Behawiorysta, nie krępować się zapytać. Jest to symbol uznawany w wielu krajach, również w Polsce.

 12. Każdy w grupie sprząta po swoim psie jeśli spacer odbywa się w miejscach publicznych (w lesie nie trzeba).

 13. Opiekun jest w 100% odpowiedzialny za swojego psa i siebie (osoba pełnoletnia).

 14. Miejsce spotkania, kierunek marszu oraz zajęcia podczas spaceru są wytyczone przez prowadzącego behawiorystę.

 15. Zabieramy ze sobą smaczki dla psa oraz wodę. Będą dla wszystkich przerwy na wodę.

 16. 1 pies = 1 opiekun. To najlepsza równowaga w której twój pies skupi się na innych psach, a nie na pilnowaniu drugiej osoby, która nie zawsze może być obok. Będzie mniej spięty. Wyjątkowo, jeśli trzeba, bo pies silny - ok, we dwoje. Pamiętajmy, że idą z nami psy agresywne, to nie spacer rodzinny, nie zabierajcie swojego dziecka. Proszę pytać w wiadomości w razie wątpliwości.

 17. Nie spóźniamy się. Czeka nie tylko organizator, ale wszyscy uczestnicy, denerwują się psy. Najlepiej przybyć 15 minut wcześniej, załatwić sprawy formalne i pozwolić psu na załatwienie pilnej potrzeby.

 18. Powyższe mogą ulec zmianie jeśli zaleci behawiorysta prowadzący.

 19. Płatność na wstępie spotkania, gotówką lub blikiem na nr telefonu, ewentualnie przedpłata przelewem.

Jak wygląda spacer?

- Uczestnicy którzy przyjadą na spotkanie autem, jeżeli nie ma wyższej konieczności, proszę nie wypuszczać od razu psa z auta i zbliżanie się do innych psów, będzie spokojniej, na wstępie rozliczamy się.

- Spacer trwa ok 2 godziny, zależy od tempa i wydarzeń losowych

- Pamiętaj, że obcy pies, który usilnie chce się z tobą przywitać, to również problemowy pies i spacer ma mu pomóc oduczyć się tego.

- Spacer zaczynamy gęsiego w bezpiecznych odległościach w kierunku wyznaczonym przez organizatora. W zależności od zachowania psów, z czasem odległości będą maleć i zmieniać się  w równoległe parami (odstęp szerokości drogi) jeżeli tak zaleci organizator. Pilnujemy swojej pary.

- Nie spiesz się, szczególnie będąc na czole grupy. Proszę pamiętaj, że psy innych uczestników też czasami się zatrzymują ;)

- Oglądaj się za siebie. Jeśli za bardzo oddalisz się z psem, spacer traci właściwy sens. Szczególnie uważaj, żeby nie nachodzić na uczestnika poprzedzającego. Pies uczestnika będący przed tobą może wyskoczyć do tyłu jeśli będziesz zbyt blisko.

- Mamy na uwadze, że będą pojawiać się inni uczestnicy ruchu, samochody, ludzie z psami, rowerzyści, konie, więc mamy oczy dookoła głowy i proszę informować się nawzajem, szczególnie gdy ktoś zbliża się za plecami.

- Jeżeli z naprzeciwka idzie ktoś z psem biegającym luzem, zatrzymujemy się, informujemy grupę i behawiora, który nakłoni do zapięcia psiaka na smycz i lecimy dalej ;)

- Nie zapomnieć przed wyjściem z domu o własnych potrzebach fizjologicznych. Na trasie spaceru nie będzie toalet

- Jeżeli organizator rozda krótkofalówki, nie nadużywamy ich, nasłuchujemy. Uważaj żeby nie zgubić, bo poniesiesz koszty.

- Pamiętaj o właściwym zapięciu psa na smyczy i odpowiednim chwycie, żeby nie było połamanych palców i ucieczek psa.

- Behawiorysta może podczas spaceru udzielać krótkich rad dot. psa, jednakże nie zrobi pełnej analizy przypadku. To nie ten moment. Można umówić się na konsultację behawioralną.

- Podczas wyznaczonego postoju na odpoczynek daj psu wody, odsuń się od innych psów, staraj się złagodzić emocje psa dotykiem, spokojnym tonem głosu lub serwując smaczki rzucone na ziemię z komendą Szukaj!

- na trasie przewidziane są dodatkowe ćwiczenia

- rozmowy między uczestnikami są jak najbardziej wskazane :)

- Zalecam ubrać odpowiednie buty do nierównego terenu. Na komary i kleszcze dla ludziów polecam DEET 50%. Działa!

Spacer Terapeutyczny Psów.jpg
Behawiorysta.jpg

Koszt

PROMOCJA 40 zł za jednego psa

Zakaz prowadzenia przez jedną osobę dwóch psów

Dojazd

Spotkanie sobota 20 maj 2023

9:00 Siadło Dolne, spotkanie nad Odrą przy piecach grillowych

Link do mapy z miejscem spotkania

Spotkanie niedziela 04 czerwiec 2023

9:00 Osów, start u zbiegu ulic Podbórzańska / Babiogórska

Link do mapy z miejscem spotkania

 

Spotkanie sobota 13 maj 2023

9:30 Pilchowo, spotkanie za kościołem, przy bramie

Link do mapy z miejscem spotkania

Spotkanie niedziela 11 czerwca 2023

8:30 Puszcza Bukowa, spotkanie u zbiegu ulic Cedrowa/Mączna (Poczdamska błędnie na mapie google)

Link do mapy z miejscem spotkania

Spotkanie niedziela 07 maj 2023

9:50 Kościno, spotkanie przy pętli autobusowej

Link do mapy z miejscem spotkania

W razie problemów z dojazdem dzwonić 888 07 08 01

bottom of page