top of page

SPACER TERAPEUTYCZNY

Czy twój pies, jest reaktywny na widok innego psa? Masz problem z jego agresją, jest  lękowy lub nachalny w stosunku do innego psa i ciągnie jak szalony? Jeżeli tak, zapraszam na grupowy spacer  pod okiem behawiorysty, na którym twój pies będzie się uczył neutralnego zachowania w towarzystwie innego psa. 

Proponowane spacery mają na celu eliminowanie reaktywności psa na jeden z najsilniejszych bodźców czyli na inne psy. Nie mylić ze spacerem integracyjnym. Spacer terapeutyczny ma nauczyć twojego psa zachowania spokoju na widok innego psa, czyli tolerowania jego obecności w pobliżu i zachowania neutralnej postawy, spokojnego mijania bez kłopotliwego dla opiekuna szarpania smyczą. Pies lękliwy nabierze więcej pewności siebie i odwagi, a pies agresywny nabierze ogłady. Należy jednak pamiętać, że same spacery mogą nie wystarczyć przy mocno utwierdzonych nawykach i traumach. Podstawą terapii powinna być konsultacja behawioralna, tak żeby mieć zalecone ćwiczenia na codziennych spacerach.

Reaktywność psa najczęściej jest wynikiem nieprawidłowej socjalizacji w wieku szczenięcym lub następstwem traumatycznego doświadczenia. Niestety pies dla którego wszystkie psy i ludzie są przyjaciółmi i ciągnie dosłownie do każdego, to również pies problematyczny i chcemy by oduczył się takiego zachowania. Zdrowy spacer dla psa to taki na którym 90% spotykanych psów jest omijanych neutralnie. Niestety bardzo często tak nie jest. Neutralne zachowanie wobec obcego psa to pierwszy krok do sukcesu, czyli zdrowej komunikacji między psami.

Gdy pies nauczy się zachowania spokoju na widok innego psa, często zmniejsza się również problem z ciągnięciem na smyczy, staje się spokojniejszy podczas wyjścia na spacer, a także zmniejsza się jego nadaktywność w codziennej relacji z opiekunem.

Spacer trwa ok. 2 godziny na  terenie pozamiejskim, a psy są pod kontrolą na smyczy. Długość spaceru trwa ok 2 godziny, zależnie od warunków atmosferycznych, miejsca i losowych wydarzeń.

Spacery są co tydzień. Miejsca spotkania i dni są różne. 

SOB_8963a int.jpg
WOLFIKI_edited.png

SPACER 4 x 4

Spacer 4 x 4 jest długo oczekiwaną alternatywą spaceru terapeutycznego dla psów. Spacer 4 x4 to grupa 4 psy x 4 łapy. Polecam ten wybór dla trudniejszych psów lub początkujących, na których prowadzący behawiorysta skupi większą uwagę i czas.  We współpracy zmienimy zachowanie psów na bardziej przyjacielskie lub neutralne. Zasady spaceru są takie same jak spaceru w dużej grupie, zaś przebieg może się nieco różnić.  

 Ilość uczestniczących psów będzie się wahać od 3 do 5. Jeżeli jesteś zainteresowany uczestnictwem ze swoim psem, zapoznaj się z zasadami spaceru i napisz do mnie.

SPACER PO SĄSIEDZKU W DUECIE

Jeżeli masz psa, a w okolicy gdzie mieszkasz, po sąsiedzku mieszka pies z którym twój się nie dogaduje, ten spacer jest właśnie dla ciebie. Może każdego dnia mijasz się z nim albo boisz się iść klatką schodową w obawie, że dojdzie do nerwowego spotkania waszych psów. Pod okiem behawiorysty i trenera psów, zmienimy ich zachowanie na bardziej przyjacielskie. Nierzadko gdy psy się dogadają, poprawiają się również sąsiedzkie relacje. 

Nie musi to być sąsiad. Może być pies, który jest u kogoś z rodziny i spotkania rodzinne to wieczny dylemat, co z psami. Pogadaj z sąsiadem, umówimy się na wspólny spacer w pasującym wszystkim terminie i miejscu. NAPISZ DO MNIE

SPACER W DUECIE.png
SPACER SOCJALIZACYJNY.png

KOSZT SPACERÓW
TERAPEUTYCZNYCH

1. Spacer terapeutyczny 

spotkanie grupowe ( do 10 psów )45 zł 

2. Pakiet 3 spotkań w powyższej grupie -

120 zł *

3. Spacer 4x4 ( 4 psy ) - 60 zł ( promocja do końca sierpnia )

4. Spacer po sąsiedzku na 2 psy -

90 zł ** ( za 1 psa )

5. Indywidualny spacer z behawiorystą i jego psem -

145 zł **

SPACERY ODBYWAJĄ SIĘ W RÓŻNYCH MIEJSCACH DOSTOSOWANYCH DO POTRZEB KLIENTA

* Pakiet należy wykorzystać w czasie do pół roku, w przeciwnym razie nie odbyte spacery przepadają.

** Do ceny 4 i 5 doliczany jest koszt dojazdu behawiorysty do miejsca spotkania, tam i powrót, liczone wg zł/km. Koszt będzie przedstawiony przed spotkaniem

OPINIE

PONIŻSZE OPINIE SĄ WYCIĄGIEM Z OPINI Z FB

Chętnych zapraszam na mój profil po więcej

333016356_754409389366242_2417112622090192497_n.jpg

Barbara Białek

Bardzo polecam spacery z Panem Markiem. Dobry trening i współpraca z psem - to klucz do sukcesu.

Loka zawsze bardzo chętnie idzie w grupie na spacer.

150942952_712149412789159_69921747385393

Kornelia Sowińska

Ja i Aura polecamy Pana Marka bardzo serdecznie. Spacery świetnie zorganizowane i w bardzo przyjemnej atmosferze a przede wszystkim bardzo pomocne dla pieska. Widzę poprawę w zachowaniu Aury. Musiałyśmy na chwile zrobić przerwę w spacerkach, ale wracamy, bo bardzo nam ich brakuje

Pies lękowy.jpg

Piotr Misztal

Mój TIMON jakby nie ten pies, nie poznaję go na spacerach. Zawsze szalony i szczeka na wszystko, a na spacerach spokojny, uważny, posłuszny. Potem w domu śpi do wieczora jak zabity. 

Do tego fajne towarzystwo się trafia, można pogadać w miłych okolicznościach przyrody.

Potem Timon na spacerach koło domu również jest spokojniejszy.

bottom of page