top of page

SPACER TERAPEUTYCZNY

Czy twój pies, jest reaktywny na widok innego psa? Masz problem z jego agresją, jest  lękowy lub nachalny w stosunku do innego psa i ciągnie jak szalony? Jeżeli tak, zapraszam na grupowy spacer  pod okiem behawiorysty, dzięki któremu twój pies nauczy się neutralnego zachowania w towarzystwie innego psa. 

Proponowane spacery mają na celu eliminowanie reaktywności psa na jeden z najsilniejszych bodźców czyli na inne psy. Nie mylić ze spacerem integracyjnym. Spacer terapeutyczny ma nauczyć twojego psa zachowania spokoju na widok innego psa, czyli tolerowania jego obecności w pobliżu i zachowania neutralnej postawy, spokojnego mijania bez kłopotliwego dla opiekuna szarpania smyczą. Pies lękliwy nabierze więcej pewności siebie i odwagi, a pies agresywny nabierze ogłady. 

Reaktywność psa najczęściej jest wynikiem nieprawidłowej socjalizacji w wieku szczenięcym lub następstwem traumatycznego doświadczenia. Niestety pies dla którego wszystkie psy i ludzie są przyjaciółmi i ciągnie dosłownie do każdego, to również pies problematyczny i chcemy by oduczył się takiego zachowania. Zdrowy spacer dla psa to taki na którym 90% spotykanych psów jest omijanych neutralnie. Niestety bardzo często tak nie jest. Neutralne zachowanie wobec obcego psa to pierwszy krok do sukcesu, czyli zdrowej komunikacji między psami.

Gdy pies nauczy się zachowania spokoju na widok innego psa, często zmniejsza się również problem z ciągnięciem na smyczy, staje się spokojniejszy podczas wyjścia na spacer, a także zmniejsza się jego nadaktywność w codziennej relacji z opiekunem.

W trakcie spotkania odbędzie się instruktaż, jak na codziennym spacerze pracować z psem.

Spacer trwa ok. 2 godziny na otwartym terenie, a psy są na smyczy. Długość spaceru jest zależna od warunków atmosferycznych, miejsca i ewentualnych ustaleń grupy.

Miejsce spotkania będzie zależne od uczestników i może się zmieniać w przypadku konieczności korzystania z komunikacji miejskiej uczestników.

SOB_8963a int.jpg
SPACER SOCJALIZACYJNY.png

KOSZT SPACERU TERAPEUTYCZNEGO

Jedno spotkanie grupowe - 50 zł ( Promocja 40 zł )

Pakiet 3 spotkań w grupie - 120 zł

Pakiet 6 spotkań w grupie - 220 zł

Płatność za pakiety z góry

Indywidualne spotkanie z behawiorystą i jego psem - 140 zł

SPACERY ODBYWAJĄ SIĘ W RÓŻNYCH MIEJSCACH I W RAMACH PAKIETU Z RÓŻNYMI PSAMI

bottom of page